Ghid-Zone
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum ne imbracam?

In jos

Cum ne imbracam? Empty Cum ne imbracam?

Mesaj  Animalutzu Mar Apr 13, 2010 12:32 am

CUM NE IMBRACAM ?
*Magii
-lvl 1 - 40 indicat sa imbrace set DEVOTION care este NoGrade. Personal eu imbrac pana la lvl 40 acest set care da bonus casting speed 15%. Ideea de baza este ca inafara de bonusul care este excelent, se gaseste in shop complet si la bani super putini. Ca arma, orice pana la lvl 20 si apoi daca va tzine buzunarul, un Demon Fangs Staff.
-lvl 40 - 52 indicat sa imbracati set Carmian. Setul este complet cu camasa, izmene si manusi. Papucii sunt optionali(de fapt sunt de fitze). Ca arma, un Homunkulus Sword (cu Acumen).
-lvl 52 - 61 indicat sa imbracati set Avadon. Lucrurile se imput, pt ca setul este complet doar cand aveti toate itemele, inclusiv caciula. Ca arma acelasi Homunkulous Sword e inca bun sau daca va tine, o Sword of Valhalla ar fii perfect.
-Peste lvl 61 sigur o sa fiti destul de experimentati ca sa va mai dau eu sfaturi

*Figteri -= IN ORICE CAZ, NU DATI NAVALA SA VA FACETI DUALE. SUNT INUTILE PANA LA LVL 40. Nu va explic de ce, dar aveti incredere in ce va spun, ca nu vorbesc prostii.
- lvl 1 - 20 imbracati si luptati cu orica va cade la drop, inafara de iteme pe care scrie robe.
- lvl 20 - 40 depinde de caracter. Aveti la status, la skilurile passive expertiza de armura de care aveti nevoie. Ele sunt Salamander pentru light, sau Manticore daca va cade ceva la drop, sau Brigandine pentru heavy. Ca arme, recomand Gastrofete la arcasi, Sword of Revolution la fighteri cu skill pasiv de sabie si Tarbar la fighterii cu skill pasiv de Blunt.
+Pentru fighteri nu are rost sa continui, pentru ca se ramifica foarte mult caracterele si ar deveni foarte complicat de scris.
Pentru detalii, gasiti cativa oameni pe server care pot sa va dea mai multe in cazul in care ceea ce am scris eu vi se pare prea greu de inteles.
Animalutzu
Animalutzu
Admin

Mesaje : 199
Data de înscriere : 10/04/2010
Varsta : 29
Localizare : Iasi

https://ghid-zone.ace.st

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum